Для людей, які часто знаходяться в екстремальних умовах, потрібно вибирати одяг та білизну з особливих матеріалів. Звичайно, багато хто скаже, що натуральні матеріали на основі бавовни або вовни – найкраще для зимового періоду. Але це не так. Тканини на основі природних волокон гірше справляються із відведенням вологи, вони довго сохнуть і не забезпечують достатньої вентиляції шкірних покривів. Для військових розроблені спеціальні матеріали, з яких шию кофти, термобілизну та інший одяг.

Термобілизна та кофти з флісу: переваги

Фліс – це особливий тип матеріалу, в основі якого лежать натуральна бавовна та поліестер. В результаті виходить тканина, яка добре зберігає тепло тіла та ефективно відводить вологу. Фліс широко застосовується для пошиття різноманітних речей. Він знайшов застосування як у мирному повсякденному житті, і на фронті. Бійці ЗСУ носять термобілизну та кофти з флісу. Цей матеріал має величезну кількість переваг:

  • м'який та легкий;
  • завдяки ворсистій структурі добре захищає від холоду та вітру;
  • забезпечує вентиляцію тіла;
  • у складеному вигляді займає мінімум місця в рюкзаку;
  • довговічність та невибагливість у догляді.

Ще один важливий плюс полягає в тому, що фліс обходиться набагато дешевше в порівнянні з натуральними матеріалами, тому речі з нього відрізняються доступністю. І якщо у вашому гардеробі є одяг і термобілизна з флісу, виникає закономірне питання: як їх доглядати, чи можна прати їх у звичайній пральній машині або потрібно використовувати тільки ручне прання?

Рекомендації з догляду та прання речей з флісу

Перш ніж приступати до прання того чи іншого виробу, необхідно ознайомитися з биркою виробника. На ній вказуються основні вимоги до догляду: чи можна прати, чи підійде пральна машина, або допускається виключно ручне прання, при якій температурі прасувати виріб, як правильно сушити.

Фліс – досить делікатний, хоч і зносостійкий матеріал. Щоб вироби з нього прослужили якомога довше, дотримуйтесь наступних рекомендацій під час прання у пральній машині:

  • щоб уникнути можливих деформацій у пральній машині, встановлюйте режим делікатного прання;
  • максимальна температура води – не більше 40 градусів Цельсія;
  • якщо на виробі є блискавки, виверніть річ навиворіт, а всі замки застебніть;
  • за можливості покладіть виріб з флісової тканини в мішок для прання, що допоможе уникнути утворення катишків;
  • використовуйте лише засоби, які підходять для флісової матерії.

Одна з проблем, з якою можна зіткнутися після прання термобілизни та кофт із флісу в пральній машинці, – тканина сильно електризується. Щоб уникнути такого явища, додайте не тільки пральний порошок або м'який ополіскувач, але й антистатичні засоби. А ще краще – вибирайте спеціальні засоби, призначені для прання флісових речей у пральній машині.

У жодному разі не можна використовувати режими віджиму, а тим більше сушіння пором, якщо ваша пральна машина підтримує цю функцію. Сушити вироби краще традиційним способом на мотузці для білизни. Але при цьому намагайтеся уникати потрапляння прямих сонячних променів, оскільки матеріал стає жорстким.